Date | R | Hjemme v Ude | - |
05/07 15:15 |
14 |
[241] Grigoriy Lomakin v Rudolf Molleker
[307] |
3-6,3-6
|
05/07 14:50 |
14 |
Jakub Filip v Timo Stodder
|
6-3,4-6,4-6
|
05/07 14:20 |
14 |
[283] Marek Gengel v Akira Santillan
[422] |
2-6,0-6
|
05/07 12:55 |
14 |
[268] Vitaliy Sachko v Johannes Haerteis
[386] |
5-7,6-2,6-1
|
05/07 11:45 |
14 |
Bor Artnak v Andrew Paulson
|
4-6,6-3,6-4
|
05/07 11:40 |
14 |
Daniel Rincon v Petr Brunclik
|
6-1,6-7,7-6
|
05/07 10:20 |
14 |
Hynek Barton v Billy Harris
|
4-6,3-6
|
05/07 10:10 |
14 |
[296] Joao Domingues v Oleg Prihodko
[475] |
4-6,7-5,3-6
|
05/07 09:50 |
14 |
Patrik Rikl v Alex Rybakov
|
6-7,5-7
|
05/07 08:30 |
14 |
[301] Guido Andreozzi v Vladyslav Manafov
[105] |
6-2,6-4
|
05/07 08:30 |
14 |
Antonin Bolardt v Gastao Elias
|
2-6,5-7
|
05/07 08:30 |
14 |
[281] Denis Yevseyev v Martin Damm
[420] |
3-6,2-6
|
07/23 10:10 |
54 |
[407] Peter Torebko v Marc Sieber
[439] |
1-6,4-6
|
07/23 08:00 |
54 |
Tim Van Rijthoven v Tak Khunn Wang
|
3-6,6-3,6-2
|
07/22 14:10 |
46 |
[482] Dominik Kellovsky v Marc Sieber
[447] |
3-6,6-7
|
07/22 12:15 |
46 |
Petr Nouza v Robin Stanek
|
5-7,6-2,6-4
|
07/22 12:00 |
46 |
Peter Torebko v Alen Avidzba
|
0-6,7-5,6-4
|
07/22 10:25 |
46 |
Pawel Cias v Tim Van Rijthoven
|
5-7,5-7
|
07/22 09:55 |
46 |
Tak Khunn Wang v Moez Echargui
|
6-1,7-5
|
07/22 08:00 |
46 |
Pavel Nejedly v David Poljak
|
6-2,7-5
|
07/23 12:45 |
54 |
[330] Maxime Chazal v Roman Safiullin
[397] |
7-5,6-4
|
07/23 12:40 |
54 |
Tomislav Brkic v Jurij Rodionov
|
6-4,6-7,2-6
|
07/23 11:00 |
54 |
Lenny Hampel v Marek Gengel
|
7-6,6-1
|
07/23 10:30 |
54 |
Matej Sabanov v Juan Ignacio Galarza
|
2-6,6-2,4-6
|
07/22 11:30 |
46 |
Jurij Rodionov v Mariano Kestelboim
|
6-3,6-2
|
07/22 11:30 |
46 |
Tomislav Brkic v Gabor Borsos
|
6-2,7-6
|
07/22 11:30 |
46 |
Ivo Minar v Roman Safiullin
|
3-6,4-6
|
07/22 11:30 |
46 |
[330] Maxime Chazal v Matej Vocel
[410] |
0-6,6-1,6-2
|
07/22 09:45 |
46 |
Marek Jaloviec v Matej Sabanov
|
Walkover
|
07/22 09:20 |
46 |
Marek Gengel v Mate Delic
|
6-1,6-2
|
Challenger - Prag - Kvalifikation
Turneringsdatoer: [Indsæt start- og slutdatoer]
Sted: Spolecensky klub I. ČLTK Praha, Prag, Tjekkiet
Underlag: Grus
Prispulje: [Indsæt prispulje]
ATP-point: [Indsæt antal point]
Kvalifikationsrunden til ATP Challenger-turneringen i Prag finder sted før hovedturneringen. De spillere, der vinder kvalifikationsrunden, vil kvalificere sig til at deltage i hovedturneringen.
Kvalifikationsrunden er en single-eliminationsturnering, hvor spillerne spiller bedst ud af tre sæt. De øverste otte spillere i kvalifikationsrunden vil gå videre til hovedturneringen.
Turneringens topseedede spiller er [Indsæt topseedede spiller]. Andre bemærkelsesværdige spillere, der deltager i kvalifikationsrunden, omfatter [Indsæt andre bemærkelsesværdige spillere].
Vinderen af kvalifikationsrunden vil modtage [Indsæt præmie for at vinde kvalifikationsrunden].
Turneringen er en del af ATP Challenger Tour, som er et niveau under ATP World Tour. Challenger Tour-turneringer giver spillere mulighed for at optjene point og forbedre deres rangering, så de kan kvalificere sig til større turneringer.
Kvalifikationsrunden til ATP Challenger-turneringen i Prag er en vigtig begivenhed for spillere, der ønsker at forbedre deres rangering og kvalificere sig til større turneringer.