Fodbold Oman - Liga 00' Al-Oruba Sur [14] Al-Oruba Sur 0-0 Fanja [8] Fanja
Fodbold Argentina - Reserveliga 00' Atletico Tucuman Reserves 0-0 Lanus Reserves
Fodbold Argentina - Reserveliga 00' Arsenal de Sarandi Reserves 0-0 Velez Sarsfield Reserves
Fodbold Etiopien - Premier League 00' Hadiya Hossana 0-0 Jimma Aba Jifar Jimma Aba Jifar
Fodbold Syrien - 1. division 03' Tishreen 0-0 Al Nawaeir
Fodbold Argentina - Reserveliga 03' CA Independiente Reserves 0-0 Gimnasia LP Reserves
Fodbold Argentina - Reserveliga 05' Union Santa Fe Reserves 0-0 Central Cordoba SdE Reserves Central Cordoba SdE Reserves
Fodbold Argentina - Reserveliga 06' Argentinos Jrs Reserves 0-0 CA Patronato reserver
Fodbold Argentina - Reserveliga 06' Boca Juniors Reserves 0-0 Godoy Cruz Reserves
Fodbold Argentina - Reserveliga 08' Newell's Reserves 0-0 Colon Reserves
Fodbold Argentina - Reserveliga 08' San Lorenzo Reserves 0-0 Racing Club Reserves
Fodbold Argentina - Reserveliga 08' CA Talleres de Córdoba Reserves 0-0 Huracan Reserves
Fodbold Israel - Liga Alef Nord 08' Hapoel Migdal Haemeq Hapoel Migdal Haemeq 0-0 Hapoel Kaukab
Fodbold Israel - Liga Alef Nord 08' SC Haifa Robi Shapira SC Haifa Robi Shapira 0-0 Maccabi Ironi Kiryat Ata Maccabi Ironi Kiryat Ata
Fodbold Syrien - 1. division 08' Al-Shorta Damascus Al-Shorta Damascus 0-0 Jableh SC Jableh SC
Fodbold England - Premier League - Pokal - U23 08' Nottm Forest U23 Nottm Forest U23 0-0 Stoke U23 Stoke U23
Fodbold Syrien - 1. division 08' Al Sahel Tartous 0-0 Al Futowa
Fodbold Argentina - Reserveliga 09' Banfield Reserves 0-0 CA Aldosivi Reserves
Fodbold Argentina - Reserveliga 10' Defensa y Justicia Reserves 0-0 Rosario Central Reserves
Fodbold Thailand - 2. division 10' Royal Thai Navy [2] Royal Thai Navy 0-0 Udon Thani FC [9] Udon Thani FC
Fodbold Syrien - 1. division 11' Al Taliya SC Al Taliya SC 0-0 Hutteen Hutteen
Fodbold Israel - Liga Bet Nord 11' Maccabi Bnei Nahf 0-1 FC Achva Kfar Manda
Fodbold Israel - Liga Alef Syd 24' AS Ashdod 1-0 AS Nordia Jerusalem AS Nordia Jerusalem
Fodbold Israel - Liga Alef Nord 24' Maccabi Tamra 0-0 Ironi Tiberias Ironi Tiberias
Fodbold Ungdomsturnering 24' Egypten U20 Egypten U20 1-0 Saudi-Arabien U20 Saudi-Arabien U20
Fodbold Israel - Liga Alef Syd 24' FC Ironi Or Yehuda 0-1 Hakoah Amidar Ramat Gan Hakoah Amidar Ramat Gan
Fodbold Ungdomsturnering 26' Senegal U20 Senegal U20 0-0 Sudan U20 Sudan U20
Fodbold Israel - Liga Alef Syd 38' Maccabi Herzliya Maccabi Herzliya 0-0 Maccabi Ashdod
Fodbold Israel - Liga Alef Syd 38' Maccabi Shaaraim Maccabi Shaaraim 0-0 Hapoel Bikat Hayarden
Fodbold Israel - Liga Alef Syd 39' Shimshon Kafr Qasim 0-0 Hapoel Marmorek Hapoel Marmorek
Fodbold Israel - Liga Bet Syd 39' Hapoel Kiryat Ono 0-1 SC Bnei Yaffo Ortodoxim
Fodbold Israel - Liga Bet Syd 39' Ironi Beit Dagan 0-0 Shimshon Bnei Tayibe
Fodbold Israel - Liga Alef Syd 39' FC Holon Yermiyahu 0-1 Maccabi Yavne Maccabi Yavne
Fodbold Israel - Liga Alef Nord 40' Hapoel Iksal Imad Hapoel Iksal Imad 1-0 MS Tira
Fodbold Israel - Liga Alef Nord 45' Hapoel Ironi Baqa Al Gharbiyye Hapoel Ironi Baqa Al Gharbiyye 2-0 Hapoel Asi Gilboa Hapoel Asi Gilboa
Fodbold Europa - Venskabskampe 50' Chojniczanka Chojnice Chojniczanka Chojnice 1-0 Radunia Stezyca Radunia Stezyca
Fodbold Ungarn - 1. division - U19 51' Illes Akademia Haladas U19 Illes Akademia Haladas U19 0-1 Ferencváros U19
Fodbold Israel - Liga Bet Syd 52' Maccabi Amishav Petah Tikva Maccabi Amishav Petah Tikva 4-0 Otzma FC Holon
Fodbold Israel - Liga Alef Syd 52' Hapoel Azor Hapoel Azor 2-0 Maccabi Kiryat Gat Maccabi Kiryat Gat
Fodbold Israel - Liga Bet Syd 52' Hapoel Hod Hasharon Hapoel Hod Hasharon 1-0 Hapoel Mahane Yehuda Hapoel Mahane Yehuda
Fodbold Europa - Venskabskampe 53' SK Brann SK Brann 1-2 Aalesund Aalesund
Fodbold Europa - Venskabskampe 60' CSKA Moscow CSKA Moscow 1-0 FC Rapperswil-Jona FC Rapperswil-Jona
Fodbold Rusland - FNL Cup 65' FK Tambov FK Tambov 4-0 Krylia Sovetov II Krylia Sovetov II
Fodbold Israel - Liga Alef Syd 65' Hapoel Kfar Shalem Hapoel Kfar Shalem 3-0 Maccabi Kabilio Jaffa Maccabi Kabilio Jaffa
Fodbold Israel - Liga Bet Syd 70' Maccabi Ironi Sderot 4-0 Ironi Modiin
Fodbold Australien - Venskabskampe 75' UWA-Nedlands FC 0-1 Fremantle City FC
Fodbold Australien - Brisbane Cup - Kvinder 78' University of Queensland kvinder 7-1 North Star kvinder
Fodbold Australien - Venskabskampe 81' Perth SC Perth SC 1-0 Floreat Athena Floreat Athena
Basketball Serbien - KLS 1 - 03:26 Mladost Zemun [6] Mladost Zemun 28-16 Kolubara [7]
Basketball Tyrkiet - TB2L 2 - 03:06 Gecit Spor 36-32 Murat Pasaoglu Spor
Basketball Rusland - ASB - Studentliga 3 - 07:45 BSTU Belgorod 36-57 SGAFKSiT Smolensk
Basketball EWBL - Kvinder 3 - 02:21 Orange Lions kvinder 52-48 Dynamo Novosibirsk Women Dynamo Novosibirsk Women
Basketball FIBA Asia Cup - Kvalifikation 3 - 03:12 Taiwan Taiwan 88-40 Malaysia Malaysia
Basketball Filippinerne - MPBL 3 - 06:59 Davao Occ. Tigers 49-38 Bicol Volcanoes
Volleyball Arab Club Championship Wadi Moussa 8-11 Al Salam
Volleyball Danmark - Pokal Marienlyst Marienlyst 11-10 Nordenskov UIF Nordenskov UIF
Volleyball Israel - Premier League 12-25 KK Tel Aviv 5-11 Hapoel Kfar Saba Yoav Hapoel Kfar Saba Yoav
Volleyball Polen - Juniormesterskaber 16-25 Stocznia Darlowo U20 6-5 MDK Warszawa U20
Volleyball Polen - Juniormesterskaber 25-15 13 LO Zielona Gora U20 0-0 Karpaty Krosno U20
Volleyball Polen - Juniormesterskaber 25-17 BAS Bialystok U20 24-25 UKS Absolwent SC Olsztyn U20
Volleyball Polen - Juniormesterskaber 25-14,25-14 Kedzierzyn Kozle U20 20-21 Blekitni Ropczyce U20
Volleyball Polen - Juniormesterskaber - Kvinder VolleyWroclaw U20 Women 14-13 Nowa Sol U20 Women
Ishockey Slovakiet - Extraliga - U20 1 - 09:05 HC Kosice U20 0-0 HC 05 Banska Bystrica U20
Ishockey Rusland - VHL-B 1 - 05:26 HC Krasnoyarskie Rysi 0-0 HC Orenburg
Ishockey Rusland - MHL 1 - 05:13 Tolpar U20 [1] Tolpar U20 0-0 Ladya U20 [14] Ladya U20
Håndbold Syrien - Liga 34:19 Al Karamah 12-11 Al Yaqaza
Tennis ITF M25 - Glasgow Valentin Royer 0-0 Lucas Poullain
Tennis Challenger - Koblenz 15-40 [327] Dimitar Kuzmanov 0-0 Tomas Machac [347]
Tennis ITF W60 - Cairo - Damedouble 15-15 Bara/Pattinama Kerkhove 0-0 Kania/Shoshyna
Tennis ATP - Marseille - Herredouble 30-40 Nielsen/Puetz 0-0 Koolhof/Mektic
Tennis ITF W15 - Heraklion - Damedouble 0-0 Brancaccio/Helmi 0-0 Appleton/Murta
Tennis ITF M25 - Glasgow 0-0 [419] Jesper De Jong 3-2 Luke Johnson [325]
Tennis ITF M15 - Monastir 40-40 Remy Bertola 4-3 Thomas Laurent
Tennis ITF W60 - Cairo 15-15 [107] Vitalia Diatchenko 6-1,0-0 Tereza Mrdeza [251]
Tennis ITF M15 - Heraklion 0-0 Clement Geens 6-3,3-1 Nicholas D Ionel
Tennis WTA - Doha 40-30 [132] Priscilla Hon 6-4,2-1 Lucie Hradecka [413]
Tennis ITF M15 - Oberhaching 15-30 Christoph Negritu 6-2,1-3 Mick Veldheer
Tennis WTA - Doha 15-15 [126] Lesia Tsurenko 6-3,3-3 Greet Minnen [106]
Tennis WTA - Doha 30-40 [61] Anna Blinkova 3-6,2-2 Liudmila Samsonova [116]
Tennis Challenger - Koblenz - Herredouble 3-4 Begemann/Mergea 2-6,6-6 Brown/Miedler
Tennis WTA - Doha 15-15 [83] Kirsten Flipkens 6-3,4-5 Ysaline Bonaventure [117]
Tennis ITF M15 - Oberhaching Timo Stodder 6-2,3-4 Dalibor Svrcina
Tennis ITF M15 - Heraklion 0-0 Alexis Musialek 6-2,1-0 Antonio Cayetano March
Tennis ITF M25 - Glasgow 40-A Mark Whitehouse 2-6,6-5 Evan Hoyt
Tennis ITF M15 - Antalya - Herredouble 0-0 Marozsan/Nagy 0-1 Erel/Tkemaladze
Tennis ITF M15 - Antalya 0-0 [476] Jonas Forejtek 1-1 Yshai Oliel [399]
Tennis ITF M15 - Monastir 40-40 Benjamin Pietri 1-2 Riccardo Maiga
Tennis ITF M15 - Antalya 0-0 Nikolas S Izquierdo 7-5,3-3 Domagoj Biljesko
Tennis ITF W15 - Antalya 0-0 Anastasia E Nefedova 4-6,2-4 Julia Stamatova
Cricket Cricket 02/21 10:00 Karachi Kings 201/4,26/0 Peshawar Zalmi
Bordtennis Liga Pro FNTR Moscow Open Vjacheslav Chernov 3-1 Aleksandr Savinskiy
Bordtennis Moskva - Liga Pro Aleksandr Frolov 10-6 Mikhail Tormozov
Bordtennis Hungarian Open - Kvinder 9-11,1-11 Manika Batra 0-0 Miu Hirano
Bordtennis Hungarian Open - Kvinder 11-9,11-6,10-12,2-11 Honoka Hashimoto 14-15 Ying Han
Bordtennis Hungarian Open - Kvinder 10-12,11-3,8-11,7-11,11-9 Miyu Kato 6-3 Hitomi Sato
Badminton Austrian Open - Damedouble Heriau/Lambert 3-4 Yasaki/Yokoyama
Badminton Austrian Open - Damedouble 21-18 Au Yeong/Hochmeir 16-13 Chi Hsu/Huang
Badminton Austrian Open 21-11 Chia Hung Lu 21-19 Alap Mishra
Badminton Austrian Open - Damedouble Karlsson/Magnusson 3-9 Lee/Lin
Badminton Austrian Open 21-19,13-21 Yu Jen Chi 9-4 Jason Anthony Ho-Shue
Badminton Austrian Open - Damedouble 21-17 Magelund/Ravn 18-12 Nielsen/Steffensen
Beach Volleyball FIVB Phnom Penh Iemelianchyk/Denysenko 16-10 Wang/Hsieh
Beach Volleyball FIVB Phnom Penh Phavin/Davin 6-17 Dumek/Bercik
Vandpolo Rusland - Super League - Kvinder 3 - 00:56 Dynamo-Uralochka Women Dynamo-Uralochka Women 9-7 Diana Saint Petersburg Women
eSport DOTA2 - WePlay! Tug of War: Mad Moon 02/21 12:00 Nigma 0-0 B8
eSport LOL - LCK Spring 02/21 11:30 DragonX DragonX 0-0 Gen.G Gen.G
eSport DOTA2 - Hainan Master Quals 02/21 11:00 Team Serenity Team Serenity 1-0 You Know Who
eSport LOL - VCS Spring 02/21 10:00 FTV Esports 1-0 EVOS Esports