Live Scores

Fodbold Champions League - Kvalifikation 00' Pyunik FC Pyunik FC View CFR Cluj CFR Cluj
Fodbold Esoccer - Battle - 8 min. spil 01' Barcelona (Jekos) Esports 0-0 Inter (Luntik) Esports
Fodbold Esoccer - Battle - 8 min. spil 01' Man City (Gambit) Esports 0-0 A.Madrid (MakcwellLm) Esports
Fodbold Esoccer - Battle - 8 min. spil 03' Liverpool (Rebels) Esports 1-1 Man Utd (LaikingDast) Esports
Fodbold Esoccer - Battle - 8 min. spil 03' Tottenham (Foggy) Esports 4-0 Chelsea (JKey) Esports
Fodbold Esoccer GT Leagues – 12 mins play 04' Dortmund (Mad) Esports 0-1 Tottenham (Ray) Esports
Fodbold Esoccer GT Leagues – 12 mins play 04' FC Porto (JohnyBeGood) Esports 1-2 A.Madrid (Dasko) Esports
Fodbold Europa - Venskabskampe 09' Bregalnica Stip Bregalnica Stip 0-0 FK Pobeda FK Pobeda
Fodbold Europa - Venskabskampe 14' SC Fürstenfeld SC Fürstenfeld 0-0 FC Marchfeld Donauauen FC Marchfeld Donauauen
Fodbold Litauen - II Lyga 17' [9] FM Klaipedos 1-0 FK FM Ateitis [14] FK FM Ateitis
Fodbold Estland - Esiliiga B 18' FC Tallinn 1-0 Raplamaa Raplamaa
Fodbold Europa - Venskabskampe 19' Kisvarda FC Kisvarda FC 1-0 AEK Larnaca AEK Larnaca
Fodbold Venskabskampe for klubhold 26' FC Voluntari FC Voluntari 0-0 Hapoel Be'er Sheva Hapoel Be'er Sheva
Fodbold Colombia - Regional League 26' Medellin City FC 1-0 E.D.P IND. Medellin
Fodbold Argentina - Reserveliga 43' Ferrocarril Midland reserver 1-0 CA Atlas reserver
Fodbold Europa - Venskabskampe 45' FC Slovácko FC Slovácko 1-0 Trinec Trinec
Fodbold Europa - Venskabskampe 45' Maccabi Tel Aviv Maccabi Tel Aviv 1-0 NK Lokomotiva Zagreb NK Lokomotiva Zagreb
Fodbold COSAFA Cup 45' Angola [2] Angola 1-0 Comoros [2] Comoros
Fodbold Usbekistan - PFL 45' [11] FK Olympic Tashkent 1-1 Navbahor Namangan [2] Navbahor Namangan
Fodbold Cameroun - 2. elite 46' Leopard Sportif de Douala 0-1 AS Lausanne de Yaounde
Fodbold Uruguay - U19-liga 87' Torque U19 4-0 Tacuarembo U19
Fodbold Uruguay - U19-liga 89' Plaza Colonia U19 0-1 Defensor Sporting U19
Fodbold Usbekistan - PFL 89' Sogdiana Jizzakh [3] Sogdiana Jizzakh 0-3 Qizilqum Zarafshon [6] Qizilqum Zarafshon
Fodbold Argentina - Reserveliga 90' Lujan reserver 0-0 Sportivo Italiano reserver
Basketball Ebasketball - H2H - GG League - 4x5 min 1 - 05:00 LA Clippers (DRAGON) Esports 0-0 BOS Celtics (DOUBLEFOUR) Esports
Basketball FIBA 3x3 Challenger 0 - 10:00 Princeton 3x3 0-0 Rennes 3x3
Basketball Ebasketball - H2H - GG League - 4x5 min 2 - 04:35 PHI 76ers (CHICO) Esports 19-19 GS Warriors (BRADY) Esports
Basketball Ebasketball Battle - 4x5 min. 3 - 04:51 TOR Raptors (Lic) Esports 27-23 MEM Grizzlies (Freeze) Esports
Basketball Ebasketball Battle - 4x5 min. 3 - 04:24 PHI 76ers (JD) Esports 27-38 UTA Jazz (topboy) Esports
Basketball Ebasketball - H2H - GG League - 4x5 min 3 - 02:49 LA Clippers (HOGGY) Esports 35-49 MIL Bucks (FREX) Esports
Volleyball FIVB Nations League 15-25,20-25 Bulgarien [15] Bulgarien 0-0 Italien [4] Italien
Baseball Nicaragua - CNBS 07/05 15:30 Caribe Norte - Kamp 1 1-0 Matagalpa - Kamp 1
Tennis Challenger - Salzburg 0-0 Dominic Thiem 0-0 Filip Misolic
Tennis ITF M25 - Ajaccio - Herredouble 0-0 Moghini/Noguchi 0-0 Lock/Lock
Tennis ITF W15 - Casablanca - Damedouble 0-0 Fedorova/Morozova 1-0 Rudiukova/Schmidt
Tennis Challenger - Porto - Herredouble 0-0 Donski/Pichler 1-2 Istomin/Kachmazov
Tennis ITF M25 - Getxo 15-0 Alex M Pujolras 2-0 Alejandro Manzanera Pertusa
Tennis World Padel Tour Valencia 30-0 Esbri/G. Barahona 2-4 Moyano/Belluati
Tennis ITF W25 - Corroios-Seixal - Damedouble 0-0 Bozovic/Okamura 0-2 Birrell/Portillo Ramirez
Tennis WTA - Contrexeville 0-15 [162] Erika Andreeva 2-2 Oceane Dodin [85]
Tennis ITF W25 - Corroios-Seixal - Damedouble Hosogi/Lee 3-0 Garcia/Voloshchuk
Tennis ITF M15 - Casablanca - Herredouble 0-0 Denisov/Sharipov 3-1 Ahouda/Benchakroun
Tennis Challenger - Todi 0-0 [230] Evan Furness 2-1 Juan Bautista Torres [291]
Tennis ITF W25 - Corroios-Seixal - Damedouble 15-40 Morais/Santos 1-2 Hontama/Sema
Tennis ITF M15 - Casablanca - Herredouble 0-0 Lalami Laaroussi/Moundir 4-1 Bruna/Rodriguez
Tennis ITF M15 - Waco 30-30 Masamichi Imamura 2-3 Jody Maginley
Tennis ITF M25 - Casinalbo - Herredouble 15-40 Crivellaro/Pozzani 2-2 Bresciani/Speziali
Tennis ITF M25 - Marburg 15-15 Akira Santillan 1-3 Arnaud Bovy
Tennis ITF W100 - Versmold - Damedouble 0-0 Barthel/Middendorf 4-6,0-1 Anshba/Jimenez Kasintseva
Tennis Challenger - Todi 0-0 [417] Joris De Loore 6-2,0-0 Francesco Passaro [220]
Tennis ITF M15 - Waco 40-40 Ryan Dickerson 3-2 Ronan Jachuck
Tennis Challenger - Braunschweig 15-15 [250] Michael Geerts 3-3 Zhizhen Zhang [281]
Tennis Challenger - Salzburg - Herredouble 0-0 Setkic/Shevchenko 6-3,0-1 Lemstra/Rodionov
Tennis Challenger - Braunschweig - Herredouble 0-0 Blancaneaux/Stricker 3-6,0-0 Jebavy/Pavlasek
Tennis Challenger - Bogota 30-30 Malek Jaziri 5-5 Nicolas Buitrago
Tennis Challenger - Bogota [305] Roberto Quiroz 6-3,0-0 Michail Pervolarakis [377]
Tennis ITF W15 - Monastir 40-15 Zdena Safarova 6-1,0-2 Dimitra Pavlou
Tennis ITF M15 - Waco 0-15 Joshua Sheehy 0-0 Preston Brown
Tennis ITF W15 - Monastir Zlata Yankovskaya 1-6,0-1 Lara Pfeifer
Tennis Challenger - Bogota 15-15 Gonzalo Lama 3-5 Ignacio Monzon
Tennis Challenger - Bogota 0-0 [299] Nick Hardt 6-3,0-0 Aleksandar Kovacevic [298]
Tennis Challenger - Porto [123] Nuno Borges 6-5 Antoine Escoffier [208]
Tennis ITF M15 - Monastir - Herredouble 0-0 Dong/Wang 1-6,2-2 Bertrand/Scaglia
Tennis ITF M15 - Monastir - Herredouble 15-15 Markiewicz/Thomas-Smith 1-6,0-0 Sach/Tricerri
Tennis ITF W25 - Getxo - Damedouble 0-0 B Maneiro/R Gormaz 6-4,0-1 Di Giuseppe/G-Monticone
Tennis ITF W15 - Monastir 0-0 Ferdaous Bahri 4-4 Melis Yasar
Tennis Wimbledon - Herredouble 0-0 Krawietz/Mies 4-6,2-3 Mektic/Pavic
Tennis ITF M25 - Casinalbo 30-40 Jacopo Berrettini 4-5 Nicolas Parizzia
Tennis ITF W60 - Amstelveen - Damedouble 15-15 Prisacariu/Stevens 3-6,0-3 Ayukawa/Parnaby
Tennis WTA - Båstad 40-40 [112] Viktoriya Tomova 6-3,4-0 Jacqueline Cabaj Awad [481]
Tennis Wimbledon 40-A [58] David Goffin 6-3,2-2 Cameron Norrie [12]
Tennis Challenger - Braunschweig 0-0 [50] Pedro Martinez 7-6,0-0 Benjamin Hassan [322]
Tennis WTA - Contrexeville [213] Andrea Lazaro Garcia 1-6,6-4,0-0 Jessika Ponchet [222]
Tennis UTR Pro Tennis Series - Florida 0-40 Azariah Rusher 5-7,3-2 Oscar Mesquida Berg
Tennis UTR Pro Tennis Series - Barcelona 30-15 Iker Urribarrens 1-6,2-4 Alejo Vilaro
Tennis UTR Pro Tennis Series - Florida 30-15 Matthew Fung 6-2,4-6,1-2 Lukas Steffen
Tennis UTR Pro Tennis Series - Barcelona 30-40 Luciano Doria 6-2,1-3 Jordi Mas De Ugarte
Tennis UTR Pro Tennis Series - Florida Adit Sinha 6-1,5-5 Matthew Foster-Estwick
Tennis ITF W100 - Versmold 3-3 [228] Laura Siegemund 6-1,6-6 Gabriela Lee [149]
Tennis ITF W25 - Getxo 0-15 [342] Rosa Vicens Mas 3-6,6-3,1-2 Valeriya Strakhova [413]
Tennis Challenger - Porto 0-0 [249] Mirza Basic 6-3,4-6,3-5 Aidan Mchugh [356]
Tennis Wimbledon [3] Novak Djokovic 5-7,2-6,6-3,6-2,1-1 Jannik Sinner [13]
Tennis UTR Pro Tennis Series - Barcelona 0-0 David Naharro Gomez 5-7,6-0,0-0 Daniel Sancho Arbizu
Galop Pontefract 07/05 16:15 Pontefract (Løb 7) View
Galop Wolverhampton A 07/05 16:00 Wolverhampton Arab (Løb 1) View
Galop Pontefract 07/05 15:45 Pontefract (Løb 7) View
Galop Cabourg 07/05 15:43 Cabourg (Løb 1) View
Galop Vichy 07/05 15:21 Vichy (Løb 4) View
Cricket Tamil Nadu Premier League 07/05 13:45 Madurai Panthers Madurai Panthers 3/0,209/3 Nellai Royal Kings
Hunde Sunderland 07/05 16:03 Sunderland (Løb 10) View
Hunde Monmore 07/05 15:58 Monmore (Løb 11) View
Hunde Hove 07/05 15:48 Hove (Løb 10) View
Golf JP McManus 07/04 13:02 JP McManus View
Snooker Championship League Snooker 07/05 14:40 Scott Donaldson 2-0 Rod Lawler
Hockey World Cup Women 07/05 16:00 Japan kvinder Japan kvinder 0-0 Sydafrika kvinder Sydafrika kvinder
Hockey World Cup Women 07/05 14:30 Indien kvinder Indien kvinder 1-1 Kina kvinder Kina kvinder
Bordtennis Tjekkiet - Liga Pro Lukas Jindrak 0-0 Viktor Skokan
Bordtennis Setka Cup Valerii Melnyk 0-0 Serhii Baranovskyi
Bordtennis TT Cup Andriy Chermenskyi 0-0 Igor Sukovatiy
Bordtennis TT Cup Martin Sulc 0-0 Milan Dvorak
Bordtennis TT Cup Serhii Skachenko 0-0 Dmytro Alekseenko
Bordtennis Setka Cup 8-11 Petr Abraham 0-0 Martin Kubat
Bordtennis TT Cup Peetr Viigimets 6-7 Nikita Aksjonov
Bordtennis Setka Cup 5-11 Vadym Kucheriavyi 2-9 Yaroslav Kovshun
Bordtennis TT Cup 11-7,6-11 Nazarii Haievyi 6-10 Serhij Maksymiv
Bordtennis Setka Cup Iulii Khomutovskyi 5-1 Vladimir Andrievskiy
Bordtennis TT Cup 11-13,8-11 Yuryi Shchepanskyi 6-6 Anatolii Lievshin
Bordtennis Tjekkiet - Liga Pro 11-7,3-11,8-11,11-8 Milan Urban 2-1 Petr Oliver Korp
Bordtennis Tjekkiet - Liga Pro 7-11,11-7,11-6 Vladislav Klapa 9-3 Miroslav Kopecny
eSport LOL - Ultraliga 00:00 Iron Wolves 0-0 Komil&Friends
eSport DOTA2 - DPC EU - West Div 1 -1:-30 Team Secret 0-0 Gladiators
eSport CS:GO - IEM Cologne 00:29 Team Spirit Team Spirit 9-11 00Nation
eSport CS:GO - IEM Cologne 01:55 Sprout Sprout 6-9 paiN Gaming paiN Gaming
eSport CS:GO - IEM Cologne 01:25 Heroic 0-0 MOUZ MOUZ