Live Scores

Fodbold Polen - I Liga 00' LKS Lodz LKS Lodz View Podbeskidzie Bielsko-Biala Podbeskidzie Bielsko-Biala
Fodbold Esoccer - Battle - 8 min. spil 03' Liverpool (Muromets) Esports 0-0 Man Utd (IT29) Esports
Fodbold Esoccer - Battle - 8 min. spil 03' Tottenham (Honey) Esports 0-1 Chelsea (Gambit) Esports
Fodbold Polen - Ekstraklasa 04' Wisla Plock [13] Wisla Plock 0-0 Jagiellonia Bialystok [9] Jagiellonia Bialystok
Fodbold Tyrkiet - Super Lig 04' Sivasspor [16] Sivasspor 0-0 Gaziantep FK [14] Gaziantep FK
Fodbold Thailand - Premier League 05' Port FC [11] Port FC 0-0 Khonkaen United [8] Khonkaen United
Fodbold Thailand - 2. division 05' Raj Pracha [14] Raj Pracha 0-0 Trat FC [1] Trat FC
Fodbold Esoccer - Live Arena - 10 min. spil 05' Benfica (fleshka77) Esports 0-1 Lille (Walker) Esports
Fodbold Spanien - Ungdomsliga 06' Real Oviedo U19 0-0 Real Aviles CF U19
Fodbold Esoccer - Live Arena - 10 min. spil 06' Ajax (YOSHI) Esports 3-5 PSV (Void) Esports
Fodbold Danmark - U19-liga 07' Vejle U19 0-0 Silkeborg IF U19
Fodbold Esoccer - Liga Pro - 12 min. spil 11' BlueMountState (BMS) Esports 1-2 Saturn Rama (SAT) Esports
Fodbold Israel - Ungdomsliga 13' Shimshon Tel Aviv Raya U19 0-2 Hapoel Jerusalem U19
Fodbold Ukraine - Persha Liha 17' FK Prykarpattya Ivano-Frankivsk [9] FK Prykarpattya Ivano-Frankivsk 0-0 FC Kryvbas Kriviy Rih [2] FC Kryvbas Kriviy Rih
Fodbold Australien - South Australia Premier League 29' Campbelltown City [5] Campbelltown City 2-0 Adelaide Blue Eagles [12] Adelaide Blue Eagles
Fodbold Australien - South Australia Premier League 31' Adelaide Comets [2] Adelaide Comets 0-1 Adelaide Olympic [6] Adelaide Olympic
Fodbold Australien - South Australia Premier League 31' Cumberland United [10] Cumberland United 0-0 Adelaide United NPL [9] Adelaide United NPL
Fodbold Japan - J-League 31' Urawa Red Diamonds [6] Urawa Red Diamonds 1-0 Cerezo Osaka [12] Cerezo Osaka
Fodbold Japan - J3-League 31' Gainare Tottori [14] Gainare Tottori 0-1 Kagoshima United [9] Kagoshima United
Fodbold Portugal - U23-liga 31' Maritimo U23 [4] Maritimo U23 0-0 Belenenses U23 [7] Belenenses U23
Fodbold Japan - J2-League 32' Jubilo Iwata [1] Jubilo Iwata 0-0 Fagiano Okayama [13] Fagiano Okayama
Fodbold Japan - J-League 32' FC Tokyo [9] FC Tokyo 2-0 Yokohama FC [20] Yokohama FC
Fodbold Japan - J-League 32' Shimizu S-Pulse [16] Shimizu S-Pulse 1-0 Vegalta Sendai [18] Vegalta Sendai
Fodbold Japan - J2-League 32' Montedio Yamagata [8] Montedio Yamagata 0-0 Kyoto Sanga FC [2] Kyoto Sanga FC
Fodbold Japan - J2-League 32' Machida Zelvia [4] Machida Zelvia 0-1 V-Varen Nagasaki [7] V-Varen Nagasaki
Fodbold Japan - J2-League 32' FC Ryukyu [6] FC Ryukyu 0-1 Thespa Kusatsu [16] Thespa Kusatsu
Fodbold Australien - South Australia Premier League 32' South Adelaide Panthers [7] South Adelaide Panthers 1-2 Sturt Lions [4] Sturt Lions
Fodbold Japan - J-League 32' Sagan Tosu [3] Sagan Tosu 0-0 Oita [19] Oita
Fodbold Australien - South Australia Premier League 33' Metrostars [3] Metrostars 0-0 Adelaide Raiders [11] Adelaide Raiders
Fodbold Portugal - U19-liga 33' Braga U19 [3] Braga U19 1-0 UD Oliveirense U19 [11] UD Oliveirense U19
Fodbold Hviderusland - Reserveliga 33' FC Vitebsk reserver 1-2 FC Minsk reserver
Fodbold Australien - South Australia Premier League 33' Croydon Kings [8] Croydon Kings 0-0 Adelaide City [1] Adelaide City
Fodbold Estland - Esiliiga B 33' JK Tabasalu JK Tabasalu 0-2 Ida-Virumaa FC Alliance
Fodbold Estland - Esiliiga 33' Maardu Linnameeskond [1] Maardu Linnameeskond 3-0 Tartu JK Welco [10] Tartu JK Welco
Fodbold Rusland - 2. division 34' FK Khimki II FK Khimki II 1-1 Znamya Noginsk
Fodbold Estland - Esiliiga 34' JK Tammeka Tartu II [9] JK Tammeka Tartu II 0-0 JK Tallinna Kalev [2] JK Tallinna Kalev
Fodbold Japan - J-League 34' Nagoya Grampus [4] Nagoya Grampus 1-0 Yokohama F-Marinos [2] Yokohama F-Marinos
Fodbold Portugal - U19-liga 34' Famalicao U19 [4] Famalicao U19 1-0 Rio Ave U19 [6] Rio Ave U19
Fodbold Hongkong - Sapling Cup 34' Lee Man FC Lee Man FC 0-0 Kitchee Kitchee
Fodbold Estland - Esiliiga 35' JK Nomme United [5] JK Nomme United 2-1 Paide Linnameeskond II [3] Paide Linnameeskond II
Fodbold AFC - Asian Cup - Kvinder - Kvalifikation 35' Nepal kvinder Nepal kvinder 1-0 Filippinerne kvinder Filippinerne kvinder
Fodbold Finland - U20-liga 35' KaaPo U20 1-1 HJK Helsinki U20
Fodbold Thailand - 2. division 35' Kasetsart FC [10] Kasetsart FC 0-1 Lampang FC [6] Lampang FC
Fodbold Estland - Meistriliiga 35' Tallinna JK Legion [5] Tallinna JK Legion 1-1 JK Viljandi Tulevik [7] JK Viljandi Tulevik
Fodbold Tyskland - Bundesliga - U19 35' Viktoria Berlin U19 Viktoria Berlin U19 1-1 Cottbus U19 Cottbus U19
Fodbold Estland - Esiliiga 35' Parnu JK [8] Parnu JK 0-0 FC Flora II [4] FC Flora II
Fodbold Portugal - Segunda Liga 35' Rio Ave [1] Rio Ave 0-1 Feirense [2] Feirense
Fodbold Bhutan - Premier League 35' Transport United FC Transport United FC 1-1 Thimphu City Thimphu City
Fodbold Sydkorea - K-League 1 35' Daegu FC [4] Daegu FC 0-1 Ulsan Hyundai [1] Ulsan Hyundai
Fodbold Rusland - 2. division 35' Zenit St Petersburg II [8] Zenit St Petersburg II 1-1 Baltika-BFU Kaliningrad [10]
Fodbold Spanien - Ungdomsliga 35' Danok Bat U19 0-0 CD Pamplona U19
Fodbold South Korea K4 League 35' FC Namdong 0-0 Yangpyeong FC Yangpyeong FC
Fodbold Spanien - Tercera - Gruppe 12 36' Union Viera CF [11] Union Viera CF 0-0 Union Sur Yaiza [15] Union Sur Yaiza
Fodbold Spanien - Tercera - Gruppe 12 36' [8] Arucas CF 1-0 Tenerife B [8] Tenerife B
Fodbold Finland - Ykkonen - Kvinder 36' EBK kvinder 0-0 RoPS kvinder
Fodbold Sverige - 2. div. Norrland 36' IFK Östersund [13] IFK Östersund 0-1 Notvikens IK [15] Notvikens IK
Fodbold Portugal - U23-liga 36' Sporting U23 [1] Sporting U23 0-2 Estoril U23 [2] Estoril U23
Fodbold Polen - III Liga 36' Gornik Zabrze II Gornik Zabrze II 0-0 LKS Goczalkowice Zdroj
Fodbold Finland - Kolmonen 36' TP-T 2-0 TKT
Fodbold Hviderusland - 1. division 36' Dnepr Mogilev [4] Dnepr Mogilev 2-2 FC Lida [10] FC Lida
Fodbold Israel - Ungdomsliga 45' Maccabi Herzliya U19 Maccabi Herzliya U19 3-1 Hapoel Nir Ramat Hasharon U19 Hapoel Nir Ramat Hasharon U19
Fodbold Japan - J-League 45' Tokushima Vortis [17] Tokushima Vortis 1-2 Kawasaki Frontale [1] Kawasaki Frontale
Fodbold Singapore - Premier League 48' Tampines Rovers FC [4] Tampines Rovers FC 1-0 Young Lions [8] Young Lions
Fodbold Sydkorea - K-League 2 49' Busan I Park [7] Busan I Park 0-0 FC Anyang [2] FC Anyang
Fodbold Singapore - Premier League 49' Tanjong Pagar United [5] Tanjong Pagar United 0-1 Hougang United FC [3] Hougang United FC
Fodbold Israel - Ungdomsliga 59' Maccabi Ironi Kiryat Ata U19 Maccabi Ironi Kiryat Ata U19 3-1 Hapoel Herzliya U19
Fodbold Australien - Premier League 67' Toowong [5] Toowong 2-1 Brisbane Knights [11] Brisbane Knights
Fodbold Australien - NPL - Queensland 71' Magpies Crusaders [13] Magpies Crusaders 2-3 Lions FC [4] Lions FC
Fodbold Japan - J-League 72' Shonan Bellmare [15] Shonan Bellmare 0-1 Avispa Fukuoka [8] Avispa Fukuoka
Fodbold Serbien - U19-liga 73' Vojvodina U19 0-1 FK Vozdovac U19
Fodbold Tjekkiet - Ungdomsliga 73' FC Brno U19 [11] FC Brno U19 0-1 Sigma Olomouc U19 [5] Sigma Olomouc U19
Fodbold Calcutta - Football League 73' Bhawanipore FC 2-0 Mohammedan SC Mohammedan SC
Fodbold Australien - Gold Coast Premier League 73' Palm Beach SC 4-1 Nerang
Fodbold Japan - J2-League 74' Tochigi SC [14] Tochigi SC 0-0 Mito Hollyhock [9] Mito Hollyhock
Fodbold Rusland - 2. division 74' Ural II [8] Ural II 3-3 FK Lada Tolyatti [12] FK Lada Tolyatti
Fodbold Australien - Brisbane Capital League 1 74' AC Carina 1-1 North Pine North Pine
Fodbold Japan - J2-League 74' Ventforet Kofu [5] Ventforet Kofu 1-0 Omiya Ardija [18] Omiya Ardija
Fodbold Japan - J-League 75' Vissel Kobe [5] Vissel Kobe 1-0 Consadole Sapporo [10] Consadole Sapporo
Fodbold Japan - J2-League 75' JEF Utd Chiba [12] JEF Utd Chiba 1-0 Ehime FC [20] Ehime FC
Fodbold Japan - J-League 75' Kashima Antlers [7] Kashima Antlers 3-0 Gamba Osaka [14] Gamba Osaka
Fodbold Tjekkiet - 3. liga 75' FK Teplice B FK Teplice B 2-2 FK Jablonec B FK Jablonec B
Fodbold Tyskland - Bundesliga - U19 75' Kickers Offenbach U19 [15] Kickers Offenbach U19 0-2 Eintracht Frankfurt U19 [6] Eintracht Frankfurt U19
Fodbold Japan - J-League 75' Kashiwa Reysol [13] Kashiwa Reysol 0-3 Sanfrecce Hiroshima [11] Sanfrecce Hiroshima
Fodbold Italien - Campionato Primavera 1 76' Verona U19 [4] Verona U19 0-1 Lecce U19 [12] Lecce U19
Fodbold Slovakiet - Ungdomsliga 76' MSK Zilina U19 [1] MSK Zilina U19 1-1 Spartak Trnava U19 [6] Spartak Trnava U19
Fodbold Tjekkiet - Ungdomsliga 76' Sparta Prag U19 [1] Sparta Prag U19 0-0 Mlada Boleslav U19 [7] Mlada Boleslav U19
Fodbold Australien - FQPL 2 77' Grange Thistle Grange Thistle 2-2 Samford Rangers
Fodbold EM - U19 - Kvinder 77' Rusland U19 kvinder [3] Rusland U19 kvinder 0-0 Tyskland U19 kvinder [1] Tyskland U19 kvinder
Fodbold Australien - Premier League 77' University of Queensland [9] University of Queensland 1-2 St George Willawong FC [4] St George Willawong FC
Fodbold Australien - Queensland Premier League 78' Rochedale Rovers Rochedale Rovers 0-0 Brisbane City Brisbane City
Fodbold Ungarn - 1. division - U19 78' Gyor Eto FC U19 Gyor Eto FC U19 2-2 Diosgyori VTK U19
Fodbold Kasakhstan - Premier League 78' Zhetysu [14] Zhetysu 2-1 Akzhayik Uralsk [6] Akzhayik Uralsk
Fodbold Rumænien - U19-liga 78' Dinamo Bucharest U19 Dinamo Bucharest U19 2-0 AFC Botosani U19
Fodbold Italien - Campionato Primavera 2 78' [13] Alessandria U19 0-2 Pordenone U19 [7] Pordenone U19
Fodbold Tyskland - Bundesliga - U19 78' SSV Ulm U19 [11] SSV Ulm U19 2-1 Saarbrucken U19 [20] Saarbrucken U19
Fodbold Tjekkiet - Ungdomsliga 78' Slavia Prag U19 [3] Slavia Prag U19 0-0 Ceske Budejovice U19 [10] Ceske Budejovice U19
Fodbold Slovakiet - Ungdomsliga 78' Slovan Bratislava U19 [3] Slovan Bratislava U19 3-1 FC Nitra U19 [12] FC Nitra U19
Fodbold Japan - Women Empowerment League 78' Sanfrecce Hiroshima kvinder 0-2 Vegalta Sendai kvinder Vegalta Sendai kvinder
Fodbold Australien - WA Premier League - Kvinder 78' Perth SC kvinder 0-2 Murdoch University Melville FC Kvinder
Fodbold Thailand - 3. division 79' Pattaya Dolphins Utd 2-1 ACDC FC
Fodbold Rumænien - U19-liga 79' CSA Steaua Bucuresti U19 CSA Steaua Bucuresti U19 2-1 Farul Constanta U19
Fodbold Finland - U20-liga 79' PK-35 Vantaa U20 1-1 GrIFK U20
Fodbold Danmark - 2. Division - Kvinder 79' Fredensborg kvinder 0-5 Solrod FC kvinder
Fodbold Italien - Campionato Primavera 1 79' AC Milan U19 [15] AC Milan U19 2-2 Roma U19 [2] Roma U19
Fodbold Slovakiet - Ungdomsliga 79' FK Poprad U19 [11] FK Poprad U19 0-3 Dukla Banska Bystrica U19 [14] Dukla Banska Bystrica U19
Fodbold Slovakiet - Ungdomsliga 80' MFK Ruzomberok U19 [7] MFK Ruzomberok U19 1-1 Dunajska Streda U19 [2] Dunajska Streda U19
Fodbold Italien - Campionato Primavera 2 80' Lazio U19 [5] Lazio U19 4-2 Crotone U19 [2] Crotone U19
Fodbold Tyskland - Bundesliga - U19 80' Dynamo Dresden U19 Dynamo Dresden U19 1-3 Hamburg U19 Hamburg U19
Fodbold Slovakiet - Ungdomsliga 80' FC Kosice U19 [8] FC Kosice U19 2-1 FK Zeleziarne Podbrezova U19 [13] FK Zeleziarne Podbrezova U19
Fodbold Tyskland - Bundesliga - U19 80' Bayer Leverkusen U19 [6] Bayer Leverkusen U19 2-1 MSV Duisburg U19 [1] MSV Duisburg U19
Fodbold Tjekkiet - Ungdomsliga 80' Meteor Prag VIII U19 [13] Meteor Prag VIII U19 3-2 Opava U19 [16] Opava U19
Fodbold Danmark - Danmarksserien - Gruppe 2 81' GVI [9] GVI 2-3 Ringsted IF [10] Ringsted IF
Fodbold Kroatien - U19-liga 81' NK Sesvete U19 NK Sesvete U19 1-4 Hajduk Split U19 Hajduk Split U19
Fodbold Australien - Brisbane Capital League 1 83' Slacks Creek 0-3 Moggill
Basketball Ebasketball Battle - 4x5 min. 1 - 04:44 PHI 76ers (MAXA4) Esports 3-0 DAL Mavericks (Andrik) Esports
Basketball Tyrkiet - Federation Cup 1 - 08:36 Fethiye Belediye 2-3 Final Spor
Basketball Ebasketball - Liga Pro - 4x5 min. 1 - 01:28 BigBabyMish Esports 12-15 macmafin8 Esports
Basketball Ebasketball - H2H - GG League - 4x5 min 2 - 03:51 LA Lakers (THA KID) Esports 27-20 GS Warriors (ZAAK) Esports
Basketball Ebasketball Battle - 4x5 min. 3 - 02:15 BKN Nets (panteraxball) Esports 42-53 DEN Nuggets (ViTOR) Esports
Basketball FIBA 3x3 World Tour 0 - 07:33 Marijampole 3x3 9-5 Ibiza 3x3
Basketball Ebasketball - H2H - GG League - 4x5 min 4 - 01:04 BKN Nets (SXM) Esports 57-57 MIL Bucks (MIST) Esports
Basketball Tyrkiet - Federation Cup 2 - 03:30 Balikesir 31-16 Antalya Gunesi
Basketball African Championship - Kvinder 2 - 07:33 Senegal kvinder Senegal kvinder 32-12 Guinea kvinder Guinea kvinder
Basketball Italien - Super Cup 2 - 06:32 Pesaro Pesaro 12-30 Venezia Venezia
Volleyball Rusland - Liga Pro Legion-pro 7-5 Energy-pro
Volleyball Klub - Venskabskampe - Kvinder Haro Rioja kvinder Haro Rioja kvinder 7-12 CV Sant Cugat kvinder CV Sant Cugat kvinder
Volleyball Rusland - Burobin Cup 22-25 Iskra Odintsovo Iskra Odintsovo 8-6 Nova Novokuybyshevsk
Volleyball Asien - Mesterskab 25-16,22-25 Japan [1] Japan 24-21 Taiwan [2]
Volleyball Asien - Mesterskab 25-22,25-22 Indien [2] Indien 6-7 Saudi-Arabien [1]
Baseball Japan - NPB 09/18 08:45 Yakult Swallows [4] Yakult Swallows 5-4 Yomiuri Giants [8] Yomiuri Giants
Baseball Korea - KBO 09/18 08:00 Kia Tigers [9] Kia Tigers 9-4 LG Twins [2] LG Twins
Baseball Korea - KBO 09/18 08:00 Samsung Lions [3] Samsung Lions 7-4 SSG Landers [7] SSG Landers
Baseball Korea - KBO 09/18 08:00 Lotte Giants [8] Lotte Giants 2-11 Hanwha Eagles [10] Hanwha Eagles
Baseball Korea - KBO 09/18 08:00 KT Wiz [1] KT Wiz 7-0 NC Dinos [5] NC Dinos
Baseball Korea - KBO 09/18 08:00 Doosan Bears [6] Doosan Bears 1-3 Kiwoom Heroes [4] Kiwoom Heroes
Baseball EM 09/18 07:30 Grækenland 4-5 Ukraine
Ishockey Tjekkiet - Extraliga - U20 1 - 13:32 Mountfield HK U20 0-0 Litvinov U20
Ishockey Letland - Premjerliga 1 - 03:13 HS Riga [5] HS Riga 0-0 HK Olimp [3] HK Olimp
Ishockey Rusland - VHL 2 - 20:00 Metallurg Novokuznetsk [5] Metallurg Novokuznetsk 1-1 Toros Neftekamsk [14] Toros Neftekamsk
Ishockey Sverige - SHL - Kvinder 2 - 00:00 HV 71 kvinder [7] HV 71 kvinder 0-1 Leksands IF kvinder [9] Leksands IF kvinder
Ishockey Rusland - VHL 2 - 00:00 HC Rostov [18] HC Rostov 0-0 HC Ryazan [13] HC Ryazan
Ishockey Rusland - VHL 2 - 00:00 Sokol Krasnoyarsk [21] Sokol Krasnoyarsk 0-0 Izhstal Izhevsk [9] Izhstal Izhevsk
Ishockey Sverige National U20 2 - 20:00 AIK U20 1-2 Skellefteå AIK U20 Skellefteå AIK U20
Ishockey Rusland - MHL-B 1 - 20:00 HC Rossosh U20 1-0 MHK Arktika U20
Ishockey Rusland - MHL-B 1 - 19:53 HC Tverichi U20 1-1 HC Polet U20
Ishockey Rusland - MHL-B 2 - 00:00 HC Belgorod U20 2-0 HC Dynamo-Junior U20
Ishockey Rusland - MHL 2 - 00:00 HK Kapitan U20 [13] HK Kapitan U20 2-4 Russkie Vityazi U20 [10] Russkie Vityazi U20
Ishockey Finland - SM-Liiga - U20 2 - 04:12 Kookoo U20 1-0 Ilves U20
Ishockey Finland - SM-Liiga - U20 2 - 11:18 SaiPa U20 2-5 HPK U20
Ishockey Rusland - VHL-B 3 - 01:20 Kristall Saratov Kristall Saratov 0-2 HC Cheboksary
Håndbold Rusland - Superleague 05:41 Uni Newa/St. Petersborg [6] Uni Newa/St. Petersborg 3-2 SGAU Saratov [5] SGAU Saratov
Håndbold Asian Championship - Kvinder 30:00 Syrien kvinder 2-22 Japan kvinder Japan kvinder
Håndbold Hviderusland - League - Kvinder 30:00 Berezina Bobruisk kvinder 14-15 BNTU-BelAZ kvinder BNTU-BelAZ kvinder
Tennis ITF W25 - Jablonec nad Nisou - Damedouble 0-0 Kawamura/Kozaki 0-0 Pigato/Rosca
Tennis Davis Cup 0-0 Hady Habib 0-0 Felipe M R Alves
Tennis UTR Pro Tennis Series Ricany 15-15 Yurii Dzhavakian 1-2 Dominik Suc
Tennis ITF W60 - Caldas da Rainha - Damedouble 0-0 Kobori/Kuwata 0-0 Barnett/Nicholls
Tennis ITF M25 - Sintra 15-0 [462] Paul Jubb 3-3 Santiago F R Taverna [428]
Tennis Davis Cup Dougaz/Ouakaa 2-3 Cid Subervi/Hardt
Tennis UTR Pro Tennis Series - Bukarest - Kvinder 30-30 Daniella Dimitrova 0-1 Sava I Teodora
Tennis Davis Cup 15-0 Hannestad/Nielsen 4-3 Kovapitukted/Trongcharoenchaikul
Tennis ITF M25 - Johannesburg 0-0 Jeremy Beale 6-4,1-2 Sahar Simon
Tennis Storbritannien - Pro League - Kvinder 0-0 Amy Leather 7-5,0-0 Hannah Smith
Tennis Storbritannien - Pro League 0-0 David Quayle 0-6,2-3 Ewan Moore
Tennis World Padel Tour Barcelona 15-30 Gomez/Belluati 4-6,0-0 Navarro/Di Nenno
Tennis WTA - Ostrava 0-0 Ekaterina Alexandrova 0-0 Julia Lohoff
Tennis ITF W25 - Johannesburg 40-40 [362] Joanne Zuger 3-6,1-5 Richel Hogenkamp [289]
Tennis WTA - Ostrava 0-30 [121] Stefanie Voegele 6-3,2-4 Anastasia Potapova [89]
Tennis ITF M15 - Sozopol 30-15 Valentin Vacherot 2-6,1-2 Ryan James Storrie
Tennis UTR Pro Tennis Series Ricany Petr Hajek 3-2 Andrew Paulson
Tennis UTR Pro Tennis Series Ricany 40-A Antonin Bolardt 4-6,6-4,2-6 Aleksandar Lazov
Tennis Davis Cup 0-0 [317] Filip C Jianu 3-6,5-6 Joao Sousa [150]
Tennis ITF W15 - Sozopol 30-0 Oana Gavrila 3-6,1-4 Chiara Catini
Tennis UTR Pro Tennis Series - Bukarest - Kvinder 30-0 Silvia Maria Costache 4-6,4-2 Ioana Gaspar
Tennis ITF M15 - Monastir 0-0 Gabriel Decamps 7-6,6-3 Ryota Tanuma
Tennis ITF W15 - Monastir 0-0 Dalayna Hewitt 6-3,3-6,1-4 Anchisa Chanta
Tennis Davis Cup 30-30 Bor Artnak 1-6,6-3,2-2 Martin A Vergara Del Puerto
Tennis Davis Cup 15-15 Kareem Al Allaf 5-7,7-6,0-0 Colin Sinclair
Tennis ITF M15 - Ulcinj Mariano Navone 4-6,6-3,1-1 Alejo L L Lavallen
Galop Ooty at Chennai 09/18 11:00 Ooty at Chennai View
Galop Turffontein (SA 09/18 10:40 Turffontein (RSA) (Løb 1) View
Galop Ooty at Chennai 09/18 10:30 Ooty at Chennai View
Galop Mauritius 09/18 10:15 Mauritius (Løb 4) View
Galop Dax 09/18 10:09 Dax (Løb 4) View
Galop AUS Belmont 09/18 09:40 Løb 9 - Belmont View
Galop AUS Singapore 09/18 09:30 Løb 12 - Singapore View
Cricket Cricket 09/18 10:00 Hampshire Hampshire 52/3 Somerset Somerset
Cricket Cricket 09/18 09:30 Lightning kvinder 82/1 Central Sparks kvinder
Cricket Cricket 09/18 09:30 Southern Vipers kvinder Southern Vipers kvinder ,51/2 Northern Diamonds kvinder
Cricket Cricket 09/18 09:30 Western Storm kvinder Western Storm kvinder 73/2 Sunrisers kvinder
Cricket Cricket 09/18 09:30 South East Stars kvinder ,68/2 Thunder kvinder
Hunde AUS Ipswich 09/18 10:48 Løb 8 - Ipswich View
Hunde Romford 09/18 10:46 Romford (Løb 6) View
Hunde AUS The Gardens 09/18 10:45 Løb 8 - The Gardens View
Hunde AUS Dubbo 09/18 10:41 Løb 10 - Dubbo View
Hunde Crayford 09/18 10:39 Crayford (Løb 6) View
Hunde AUS Geelong 09/18 10:38 Løb 6 - Geelong View
Hunde AUS Dapto 09/18 10:35 Løb 5 - Dapto View
Hunde AUS Ipswich 09/18 10:30 Løb 8 - Ipswich View
Hunde AUS The Gardens 09/18 10:27 Løb 8 - The Gardens View
Hunde Perry Barr 09/18 10:21 Perry Barr (Løb 2) View
Hunde AUS Geelong 09/18 10:20 Løb 6 - Geelong View
Hunde AUS Dubbo 09/18 10:17 Løb 10 - Dubbo View
Hunde AUS Dapto 09/18 10:14 Løb 5 - Dapto View
Hunde AUS The Gardens 09/18 10:08 Løb 8 - The Gardens View
Hunde AUS Ipswich 09/18 10:03 Løb 8 - Ipswich View
Hunde AUS The Meadows 09/18 10:00 Løb 12 - The Meadows View
Hunde AUS Geelong 09/18 09:57 Løb 6 - Geelong View
Hunde AUS Dubbo 09/18 09:54 Løb 10 - Dubbo View
Hunde AUS Dapto 09/18 09:51 Løb 5 - Dapto View
Hunde AUS The Gardens 09/18 09:48 Løb 8 - The Gardens View
Hunde AUS Ipswich 09/18 09:43 Løb 8 - Ipswich View
Hunde AUS Geelong 09/18 09:40 Løb 6 - Geelong View
Hunde AUS The Meadows 09/18 09:37 Løb 12 - The Meadows View
Hunde AUS Dubbo 09/18 09:34 Løb 10 - Dubbo View
Rugby Union Rugby Championship 27:31 Argentina [4] Argentina 3-17 New Zealand [1] New Zealand
Snooker English Open - Kvalifikation 2021 09/18 09:00 Xu Si 2-2 Jamie Jones
Rugby League NRL 01:53 Penrith Panthers Penrith Panthers 6-6 Parramatta Eels Parramatta Eels
Australian Rules SANFL 2 - 13:19 Glenelg 3.2(20)-6.4(40) Woodville West Torrens
Futsal Hviderusland - Futsal Championship 08:24 Dynamo BNTU 1-0 Viten Orsha Viten Orsha
Futsal Rusland - 1. division - Vest 03:30 Volga Saratov 1-3 Sibiryak
Futsal Rusland - 1. division - Vest 08:10 LKS Lipetsk 1-0 KPRF 2
Futsal Rusland - 1. division - Vest 06:30 Golden Eagle Golden Eagle 1-0 MFK Norman
Futsal Rusland - 1. division - Vest 08:53 MFK Fakel Surgut 0-0 Spartak Donetsk
Futsal Ukraine - Extra Liga 02:08 Energia Lviv Energia Lviv 0-1 Uragan Ivano Frankovsk
Futsal Poland SuperLiga 06:31 FC Torun FC Torun 1-1 Constract Lubawa Constract Lubawa
Futsal Ukraine - Extra Liga 01:16 Hit Kiev 4-2 Monolit Kharkov
Futsal Club Friendlies 2x25mins 07:27 MFK Gazprom Yugra MFK Gazprom Yugra 2-1 Dinamo Samara Dinamo Samara
Bordtennis Ukraine - TT-Cup Illia Yanishevskiy 0-0 Alexey Lukianov
Bordtennis Setka Cup Pavlo Babenko 0-0 Oleksii Hrymovskyi
Bordtennis Setka Cup Oleksandr Mohylchenko 0-0 Ihor Sobko
Bordtennis Ukraine - TT-Cup Spartak Abalmaz 1-1 Sergey Kovalenko
Bordtennis Ukraine - TT-Cup Sergey Filatov 0-0 Mykola Lytvynenko
Bordtennis Ukraine - TT-Cup Yaroslav Vorsuliak 7-6 Petro Tsolik
Bordtennis Setka Cup 5-11 Lukas Adamec 3-3 Michal Brozek
Bordtennis Liga Pro Oleg Pronin 2-1 Aleksandr Tregub
Bordtennis Setka Cup 11-9,11-9 Andrii V Novikov 0-0 Vitalii Husiev
Bordtennis Ukraine - TT-Cup 11-6 Viktor Bosak 0-0 Oleg Gavryluk
Bordtennis Setka Cup 7-11,11-8 Volodymyr Korobko 11-12 Vitaly Boyko
Bordtennis Setka Cup 7-11,11-4,7-11 Roman Zholubak 6-9 Mykhailo Mosiuk
Bordtennis Setka Cup Women 11-9,11-8 Polina Nerush 2-0 Oksana Kregul
Bordtennis Liga Pro 11-7,9-11,11-9 Alik Girevenkov 0-0 Anton Sirotkin
Bordtennis Liga Pro 11-9,7-11 Vladislav Fedorov 0-0 Semyon Korolev
Bordtennis Ukraine - TT-Cup 6-11,11-7,11-9,10-12 Oleksandr Shkurupii 6-6 Serhii Hohenko
Bordtennis Tjekkiet - Liga Pro 6-11,11-9,24-22,9-11 Tomas Holik 2-3 Vladimir Jelinek
Bordtennis Europe Top 16 Cup Women 4-11 Polina Mikhailova 6-8 Ganna Gaponova
Bordtennis Europe Top 16 Cup 6-11,11-7,11-4 Simon Gauzy 9-9 Panagiotis Gionis
Beach Volleyball FIVB - Nijmegen - Kvinder Zobrist/Bentele 12-16 Stahli/Betschart
Beach Volleyball FIVB - Madrid - Kvinder 21-19 Sinisalo/Sinisalo 14-14 Florian/Bouza
eSport CS:GO - FUNSPARK ULTI EU 01:55 Team Unique 4-6 BLUEJAYS
eSport DOTA2 - BTS Pro Series - SEA -1:-30 Galaxy Racer 1-0 Execration Execration
eSport CS:GO - Malta Vibes 02:29 Cowana Gaming 7-3 Finest