Date | R | Hjemme v Ude | - |
10/24 14:05 |
29 |
[41] Marin Cilic v Aslan Karatsev
[22] |
2-6,4-6
|
10/23 15:50 |
28 |
[31] Karen Khachanov v Aslan Karatsev
[22] |
6-7,1-6
|
10/23 14:00 |
28 |
[108] Ricardas Berankis v Marin Cilic
[41] |
3-6,4-6
|
10/22 18:15 |
27 |
[117] Gilles Simon v Aslan Karatsev
[22] |
4-6,3-6
|
10/22 15:30 |
27 |
[58] John Millman v Karen Khachanov
[31] |
5-7,6-7
|
10/22 11:30 |
27 |
[61] Pedro Martinez v Marin Cilic
[41] |
1-6,2-6
|
10/22 08:00 |
27 |
[51] Adrian Mannarino v Ricardas Berankis
[108] |
2-6,6-7
|
10/21 17:55 |
26 |
[117] Gilles Simon v Mackenzie McDonald
[55] |
6-3,6-2
|
10/21 14:15 |
26 |
[105] Egor Gerasimov v Aslan Karatsev
[22] |
4-6,3-6
|
10/21 11:30 |
26 |
[6] Andrey Rublev v Adrian Mannarino
[51] |
7-5,6-7,3-6
|
10/21 09:50 |
26 |
[68] Federico Coria v Ricardas Berankis
[108] |
2-6,1-6
|
10/21 08:00 |
26 |
[37] Filip Krajinovic v Pedro Martinez
[61] |
3-6,4-6
|
10/20 18:10 |
26 |
[52] James Duckworth v Karen Khachanov
[31] |
6-3,3-6,1-6
|
10/20 16:10 |
26 |
[54] Tommy Paul v Marin Cilic
[41] |
5-7,3-6
|
10/20 13:25 |
26 |
[164] Illya Marchenko v John Millman
[58] |
1-6,7-5,4-6
|
10/20 10:25 |
25 |
[55] Mackenzie McDonald v Yoshihito Nishioka
[78] |
6-3,6-4
|
10/20 08:00 |
25 |
Federico Coria v Alibek Kachmazov
|
6-2,5-7,6-2
|
10/19 15:30 |
25 |
[149] Evgeny Donskoy v Ricardas Berankis
[108] |
1-6,3-6
|
10/19 15:30 |
25 |
Evgeny Donskoy v Ilya Ivashka
|
Cancelled
|
10/19 12:55 |
25 |
[53] Laslo Djere v Gilles Simon
[117] |
7-6,5-7,3-6
|
10/19 11:00 |
25 |
[71] Miomir Kecmanovic v Egor Gerasimov
[105] |
3-6,6-1,4-6
|
10/19 10:50 |
25 |
[35] Alexander Bublik v Illya Marchenko
[164] |
4-6,3-6
|
10/19 10:15 |
25 |
[82] Guido Pella v Pedro Martinez
[61] |
Retired
|
10/19 08:00 |
25 |
[54] Tommy Paul v Mikael Ymer
[101] |
7-6,7-5
|
10/19 08:00 |
25 |
[160] Roman Safiullin v Adrian Mannarino
[51] |
6-1,6-7,4-6
|
10/18 18:50 |
25 |
[52] James Duckworth v Borna Gojo
[245] |
3-6,7-5,6-2
|
10/18 15:05 |
25 |
[137] Damir Dzumhur v Marin Cilic
[41] |
7-6,1-6,1-6
|
10/18 12:10 |
25 |
[62] John Millman v Benjamin Bonzi
[63] |
6-7,6-4,6-3
|
10/17 13:00 |
19 |
[106] Ricardas Berankis v Borna Gojo
[216] |
6-4,5-7,4-6
|
10/17 11:55 |
19 |
[101] Egor Gerasimov v Elias Ymer
[163] |
6-4,1-6,6-2
|
ATP - Moskva er en tennisturnering på ATP Tour 250-serien, som bliver spillet på indendørs hardcourtbaner. Turneringen blev første gang afholdt i 1990 og har siden været en fast bestanddel af tenniskalenderen.
Turneringen afholdes i Moskva, Rusland, og har et samlet præmiesum på $866.000. Vinderen af singlerækken modtager $132.990, mens vinderparret i doublerækken modtager $50.720.
ATP - Moskva har gennem årene tiltrukket nogle af de største navne i tennissporten, herunder Marat Safin, Yevgeny Kafelnikov og Andy Murray. I 2022 vandt Aslan Karatsev singleturneringen, mens Roman Safiullin og Denis Yevseyev vandt doublerækken.
Turneringen er en populær begivenhed blandt tennisfans i Moskva og omegn, og den giver spillerne mulighed for at tjene point til ATP-ranglisten og forberede sig til større turneringer senere på sæsonen.