Date | R | Hjemme v Ude | - |
08/20 19:30 |
14 |
Nicolas Buitrago v Ignacio Buse
|
6-4,3-6,1-6
|
08/20 18:20 |
14 |
Sebastian Rodriguez v Kosuke Ogura
|
6-4,7-5
|
08/20 17:55 |
14 |
Fermin Tenti v Matias Soto
|
6-3,1-6,7-6
|
08/20 16:45 |
14 |
Gianluca Ballotta v Johan A R Rodriguez
|
6-4,3-6,6-2
|
08/20 16:30 |
14 |
Victor Lilov v Luciano Tacchi
|
6-4,6-1
|
08/20 15:00 |
14 |
Rodrigo Varillas v Alejandro Hoyos
|
2-6,3-6
|
08/20 15:00 |
14 |
Guido Ivan Justo v Noah Schachter
|
6-7,6-3,6-3
|
08/20 15:00 |
14 |
Matias Franco Descotte v Jose Velasco
|
6-2,6-0
|
10/30 18:00 |
29 |
[106] Daniel Altmaier v Tomas Martin Etcheverry
[89] |
6-1,6-7,6-4
|
10/29 19:55 |
28 |
[73] Federico Coria v Daniel Altmaier
[106] |
3-6,3-6
|
10/29 17:00 |
28 |
[329] Roman A Burruchaga v Tomas Martin Etcheverry
[89] |
2-6,6-3,3-6
|
10/29 00:00 |
27 |
[73] Federico Coria v Giovanni M Perricard
[397] |
7-6,7-6
|
10/28 21:25 |
27 |
[106] Daniel Altmaier v Santiago R Taverna
[162] |
3-6,7-5,6-2
|
10/28 19:45 |
27 |
[169] Felipe M R Alves v Tomas Martin Etcheverry
[89] |
5-7,2-6
|
10/28 19:00 |
27 |
[329] Roman A Burruchaga v Nikola Milojevic
[255] |
7-6,2-6,6-4
|
10/27 23:00 |
26 |
[262] Genaro A Olivieri v Tomas Martin Etcheverry
[89] |
3-6,6-4,1-6
|
10/27 21:00 |
26 |
[371] Gerald Melzer v Felipe M R Alves
[169] |
3-6,1-6
|
10/27 18:00 |
26 |
[106] Daniel Altmaier v Franco Agamenone
[159] |
7-5,3-6,6-3
|
10/27 18:00 |
26 |
[162] Santiago R Taverna v Timofey Skatov
[146] |
6-2,6-2
|
10/26 22:30 |
26 |
Federico Coria v Ignacio Buse
|
6-4,4-6,6-2
|
10/26 18:00 |
26 |
[255] Nikola Milojevic v Marco Cecchinato
[109] |
2-6,6-4,6-4
|
10/26 17:00 |
25 |
[220] Andrea Collarini v Franco Agamenone
[159] |
4-6,2-6
|
10/26 16:40 |
26 |
[329] Roman A Burruchaga v Thiago A Tirante
[231] |
3-6,6-2,6-4
|
10/26 16:00 |
26 |
[397] Giovanni M Perricard v Camilo Ugo Carabelli
[126] |
7-5,7-5
|
10/26 01:40 |
25 |
[288] Jan Choinski v Tomas Martin Etcheverry
[89] |
4-6,2-6
|
10/26 00:05 |
25 |
[121] Juan Pablo Varillas v Gerald Melzer
[371] |
3-6,4-6
|
10/25 22:35 |
25 |
[221] Hernan Casanova v Santiago R Taverna
[162] |
3-6,4-6
|
10/25 22:00 |
25 |
Gonzalo Bueno v Timofey Skatov
|
4-6,1-6
|
10/25 20:20 |
25 |
[343] Thiago Seyboth Wild v Genaro A Olivieri
[262] |
1-6,6-7
|
10/25 19:15 |
25 |
[106] Daniel Altmaier v Nicolas Kicker
[201] |
5-7,7-5,6-4
|
**Challenger - Lima**
**Beskrivelse:**
Challenger - Lima er en professionel tennisturnering, der afholdes årligt i Lima, Peru. Turneringen er en del af ATP Challenger Tour og tiltrækker topspillere fra hele verden.
**Format:**
* **Enkelt:** 32 deltagere i hovedturneringen
* **Double:** 16 par i hovedturneringen
* **Underlag:** Gruset
* **Præmiesum:** $52.040
**Historie:**
Turneringen blev første gang afholdt i 2013 og har siden da haft store navne som Cristian Garín, Facundo Bagnis og Federico Coria på deltagerlisten.
**Vindere:**
* Enkelt (2022): Camilo Ugo Carabelli
* Double (2022): Santiago Rodríguez Taverna / Thiago Agustín Tirante
**Datoer:**
* Hovedturnering: Fej. 20. marts - 26. marts 2023
**Sted:**
* Club Lawn Tennis de la Exposición, Lima, Peru
**Højdepunkter:**
* Højkvalitetstennis med deltagelse af topspillere
* Unik mulighed for at opleve tennistalenter i aktion
* Livlig atmosfære og gode faciliteter for tilskuere