Date | R | Hjemme v Ude | - |
02/12 13:30 |
29 |
[132] Simona Waltert v Oceane Dodin
[112] |
2-6,5-7
|
02/11 17:05 |
28 |
[170] Jessika Ponchet v Oceane Dodin
[112] |
4-6,6-4,2-6
|
02/11 15:30 |
28 |
[158] Oksana Selekhmeteva v Simona Waltert
[132] |
3-6,1-6
|
02/10 13:40 |
27 |
[132] Simona Waltert v Kathinka Von Deichmann
[279] |
6-4,7-5
|
02/10 12:35 |
27 |
[229] Audrey Albie v Oceane Dodin
[112] |
2-6,1-6
|
02/10 12:30 |
27 |
[105] Clara Burel v Oksana Selekhmeteva
[158] |
6-3,5-7,2-6
|
02/10 10:55 |
27 |
[170] Jessika Ponchet v Margaux Rouvroy
[419] |
6-1,6-4
|
02/09 18:05 |
26 |
[197] Irina Maria Bara v Audrey Albie
[229] |
0-6,1-6
|
02/09 18:00 |
26 |
[132] Simona Waltert v Emeline Dartron
[457] |
6-4,2-6,6-4
|
02/09 17:30 |
26 |
[485] Giulia Gatto Monticone v Oceane Dodin
[112] |
0-6,2-6
|
02/09 14:05 |
26 |
Jessika Ponchet v Gaelle Desperrier
|
6-2,6-4
|
02/09 14:00 |
26 |
Emma Lene v Margaux Rouvroy
|
1-6,4-6
|
02/09 13:30 |
26 |
[377] Sofya Lansere v Oksana Selekhmeteva
[158] |
7-5,4-6,5-7
|
02/09 12:35 |
26 |
[105] Clara Burel v Maria Timofeeva
[245] |
7-6,1-6,6-2
|
02/09 11:00 |
26 |
[279] Kathinka Von Deichmann v Eliz Maloney
[418] |
6-0,6-2
|
02/08 17:15 |
25 |
[445] Kathleen Kanev v Oceane Dodin
[112] |
2-6,4-6
|
02/08 15:55 |
25 |
[362] Lucie Havlickova v Giulia Gatto Monticone
[485] |
6-7,4-6
|
02/08 14:25 |
25 |
[402] Andreea Prisacariu v Oksana Selekhmeteva
[158] |
2-6,4-6
|
02/08 13:05 |
25 |
[132] Simona Waltert v Magali Kempen
[199] |
6-3,4-6,6-3
|
02/08 13:00 |
25 |
Darya Astakhova v Sofya Lansere
|
3-6,2-6
|
02/08 13:00 |
25 |
[419] Margaux Rouvroy v Elsa Jacquemot
[151] |
3-6,6-3,6-1
|
02/08 11:25 |
25 |
Emma Lene v Aneta Laboutkova
|
6-2,6-2
|
02/08 10:00 |
25 |
[310] Sapfo Sakellaridi v Emeline Dartron
[457] |
3-6,3-6
|
02/07 14:00 |
25 |
[418] Eliz Maloney v Chloe Paquet
[161] |
Retired
|
02/07 13:25 |
25 |
Jessika Ponchet v Manon Leonard
|
6-3,6-0
|
02/07 12:15 |
25 |
Maria Timofeeva v Laia Petretic
|
6-2,6-1
|
02/07 11:55 |
25 |
[105] Clara Burel v Kristina Dmitruk
[236] |
6-4,7-6
|
02/07 11:30 |
25 |
Lucie Nguyen Tan v Gaelle Desperrier
|
1-6,2-6
|
02/07 10:00 |
25 |
[247] Zeynep Sonmez v Audrey Albie
[229] |
4-6,6-4,4-6
|
02/07 10:00 |
25 |
Irina Maria Bara v Amandine Monnot
|
7-6,6-2
|
ITF W60 - Grenoble
**Internationale Turnering for Damer**
Dato: [Indsæt datoer]
Sted: Grenoble, Frankrig
**Om Turneringen:**
ITF W60 - Grenoble er en professionel tennisturnering for kvinder, der er en del af ITF Women's World Tennis Tour. Turneringen er klassificeret som en W60-begivenhed, hvilket indikerer en pulje på 60.000 USD.
Turneringen afholdes på hardcourt-baner ved Tennis Club de Grenoble Alpes og byder på både single- og double-konkurrencer. Deltagerne er hovedsageligt professionelle tennisspillere, der stræber efter at forbedre deres rangering på verdensranglisten.
**Præmier:**
**Vinder (Single):** 80 WTA-point og en pengepræmie
**Finalist (Single):** 50 WTA-point og en pengepræmie
**Semifinalister (Single):** 30 WTA-point og en pengepræmie
**Kvartfinalister (Single):** 18 WTA-point og en pengepræmie
**Runde af 16 (Single):** 10 WTA-point
**1. runde (Single):** 1 WTA-point
**Dobbelskonkurrence:**
**Vinder (Dobbelt):** 80 WTA-point og en pengepræmie
**Finalister (Dobbelt):** 50 WTA-point og en pengepræmie
**Semifinalister (Dobbelt):** 30 WTA-point og en pengepræmie
**Kvalifikation:**
Turneringen har en kvalifikationsturnering, hvor spillere konkurrerer om en plads i hovedturneringen. Vinderne af kvalifikationsturneringen tildeles wildcards til hovedturneringen.
**Adgang:**
Offentligheden er velkommen til at overvære turneringen gratis. Der vil være mulighed for at købe mad og drikkevarer på stedet.
**Tidligere Vindere:**
**Single:**
* 2022: Irina Bara (Rumænien)
* 2021: Clara Burel (Frankrig)
* 2020: Mayar Sherif (Egypten)
**Doubles:**
* 2022: Arianne Hartono (Holland) / Olivia Tjandramulia (Australien)
* 2021: Ekaterine Gorgodze (Georgien) / Natela Dzalamidze (Rusland)
* 2020: Miriam Kolodziejová (Tjekkiet) / Katarzyna Kawa (Polen)