Date | R | Hjemme v Ude | - |
10/30 19:00 |
25 |
[110] David Goffin v Samuel Vincent Ruggeri
[362] |
6-4,7-6
|
10/30 16:40 |
25 |
[171] Gijs Brouwer v Federico Gaio
[204] |
6-3,7-5
|
10/30 15:30 |
25 |
[186] Matteo Gigante v Alex Molcan
[119] |
2-6,2-6
|
10/30 13:55 |
19 |
[234] Billy Harris v Nikoloz Basilashvili
[393] |
7-5,6-1
|
10/30 12:15 |
19 |
Ugo Blanchet v Jelle Sels
|
3-6,6-7
|
10/30 11:45 |
19 |
[217] Mark Lajal v Pierre-Hugues Herbert
[372] |
6-7,3-6
|
10/30 10:35 |
19 |
[210] Illya Marchenko v Kenny de Schepper
[474] |
6-4,7-5
|
10/30 09:00 |
19 |
[421] Robin Bertrand v Matteo Martineau
[299] |
3-6,4-6
|
10/30 09:00 |
19 |
[213] Mikhail Kukushkin v Kalin Ivanovski
[305] |
3-6,7-6,6-4
|
10/29 18:40 |
14 |
Billy Harris v Menelaos Efstathiou
|
6-1,6-1
|
10/29 17:25 |
14 |
[481] Jelle Sels v Ergi Kirkin
[333] |
6-2,6-2
|
10/29 17:15 |
14 |
[395] Nikoloz Basilashvili v Hady Habib
[347] |
6-4,6-1
|
10/29 15:40 |
14 |
[195] Ugo Blanchet v Andrea Picchione
[377] |
7-5,6-0
|
10/29 14:30 |
14 |
[219] Mark Lajal v Ryan Nijboer
[488] |
3-6,6-4,7-6
|
10/29 13:55 |
14 |
[455] Mukund Sasikumar v Pierre-Hugues Herbert
[375] |
6-7,4-6
|
10/29 12:50 |
14 |
[439] Kenny de Schepper v Daniel Cukierman
[365] |
6-3,7-6
|
10/29 12:10 |
14 |
Illya Marchenko v Leonardo Borrelli
|
6-2,7-6
|
10/29 10:30 |
14 |
Filiberto Fumagalli v Matteo Martineau
|
2-6,3-6
|
10/29 10:05 |
14 |
[236] Evgeny Donskoy v Robin Bertrand
[425] |
6-3,3-6,4-6
|
10/29 09:00 |
14 |
Alessio Balestrieri v Kalin Ivanovski
|
2-6,1-6
|
10/29 09:00 |
14 |
Mikhail Kukushkin v Federico Arnaboldi
|
6-3,6-2
|
11/06 15:30 |
29 |
[168] Jan-Lennard Struff v Otto Virtanen
[265] |
2-6,5-7
|
11/05 17:45 |
28 |
[265] Otto Virtanen v Nuno Borges
[96] |
6-4,7-5
|
11/05 15:30 |
28 |
[130] Jurij Rodionov v Jan-Lennard Struff
[168] |
6-2,4-6,2-6
|
11/04 18:20 |
27 |
[184] Andrea Vavassori v Nuno Borges
[96] |
4-6,4-6
|
11/04 16:35 |
27 |
[116] Dominic Stephan Stricker v Otto Virtanen
[265] |
4-6,6-7
|
11/04 14:40 |
27 |
[140] Matteo Arnaldi v Jan-Lennard Struff
[168] |
6-4,1-6,4-6
|
11/04 10:00 |
27 |
[149] Yannick Hanfmann v Jurij Rodionov
[130] |
6-4,4-6,4-6
|
11/03 18:10 |
26 |
[140] Matteo Arnaldi v Liam Broady
[157] |
6-4,1-6,6-3
|
11/03 16:00 |
26 |
[168] Jan-Lennard Struff v Luca Nardi
[129] |
6-4,7-6
|
**Challenger Bergamo Tennismesterskab**
Kom og oplev spændingen ved Challenger Bergamo Tennismesterskabet, en prestigefyldt begivenhed inden for tennissporten.
Turneringen afholdes på de fantastiske baner i Tennis Club Bergamo og byder på en række af de bedste spillere på Challenger -touren.
**Datoer:** [Indsæt datoer]
**Sted:** Tennis Club Bergamo, Italien
**Kategori:** ATP Challenger Tour
**Underlag:** Hardcourt
**Pengepræmie:** [Indsæt pengepræmie]
**Point:** [Indsæt antal point]
**Highlight:**
* Højintensitetskampe med verdensklasse-tennisspillere
* Mulighed for at se fremtidsstjerner i aktion
* En levende atmosfære med entusiastiske tilskuere
Uanset om du er en erfaren tennisentusiast eller ny i sporten, er Challenger Bergamo Tennismesterskabet en begivenhed, du ikke bør gå glip af. Sikr dig dine billetter i dag og vær vidne til nogle af de mest spændende tenniskampe i verden.