Date | R | Hjemme v Ude | - |
04/22 18:35 |
24 |
[476] Skander Mansouri v Ernesto Escobedo
[288] |
6-4,7-6
|
04/22 17:30 |
24 |
[415] Luis Patino v Alexander Sarkissian
[336] |
1-6,2-6
|
04/22 17:30 |
24 |
[285] Roberto Ortega-Olmedo v Yusuke Takahashi
[398] |
6-4,6-4
|
04/22 16:50 |
24 |
[369] Viktor Durasovic v Borna Gojo
[311] |
6-7,4-6
|
04/22 16:10 |
24 |
[334] Liam Broady v Renzo Olivo
[320] |
6-2,6-3
|
04/22 16:05 |
24 |
[461] Manuel Guinard v Ante Pavic
[299] |
6-4,6-2
|
04/22 15:00 |
24 |
[325] Matias Franco Descotte v Baptiste Crepatte
[349] |
3-6,2-6
|
04/22 15:00 |
166 |
[451] Camilo Ugo Carabelli v Felipe Mantilla
[478] |
1-6,6-7
|
04/22 15:00 |
166 |
Martin Redlicki v Emiliano G Balmaceda
|
6-1,6-2
|
04/29 17:00 |
29 |
[228] John-Patrick Smith v Christopher Eubanks
[246] |
4-6,6-3,6-7
|
04/28 22:00 |
28 |
[246] Christopher Eubanks v Roberto Quiroz
[280] |
4-6,6-4,6-3
|
04/28 20:00 |
28 |
[228] John-Patrick Smith v Alejandro Gonzalez
[307] |
6-4,6-3
|
04/28 00:30 |
27 |
[337] Roberto Cid Subervi v Christopher Eubanks
[246] |
5-7,1-6
|
04/27 20:55 |
27 |
[280] Roberto Quiroz v Alexander Sarkissian
[257] |
6-4,7-6
|
04/27 19:30 |
27 |
[228] John-Patrick Smith v Filip Peliwo
[178] |
6-1,6-4
|
04/27 19:30 |
27 |
[307] Alejandro Gonzalez v Ante Pavic
[282] |
3-6,6-4,6-1
|
04/27 01:40 |
26 |
[337] Roberto Cid Subervi v Ugo Humbert
[308] |
6-2,4-6,6-3
|
04/26 22:05 |
26 |
James Ward v Filip Peliwo
|
2-6,4-6
|
04/26 19:00 |
26 |
[151] Adrian Menendez-Maceiras v John-Patrick Smith
[228] |
7-6,4-6,3-6
|
04/26 18:00 |
26 |
[246] Christopher Eubanks v Dennis Novikov
[167] |
6-3,6-3
|
04/26 00:20 |
26 |
[239] Daniel E Galan v Alejandro Gonzalez
[307] |
2-6,6-3,4-6
|
04/25 21:55 |
26 |
[261] Jose H-Fernandez v Alexander Sarkissian
[257] |
6-7,6-7
|
04/25 18:00 |
26 |
[357] Rubin Statham v Roberto Quiroz
[280] |
6-3,6-7,2-6
|
04/25 16:00 |
26 |
[282] Ante Pavic v Darian King
[171] |
6-4,6-2
|
04/25 00:45 |
25 |
[151] Adrian Menendez-Maceiras v Aldin Setkic
[241] |
7-5,7-6
|
04/24 21:20 |
25 |
James Ward v Jose Antonio R-Rodriguez
|
6-2,6-0
|
04/24 21:05 |
25 |
[295] Bradley Mousley v Dennis Novikov
[167] |
3-6,7-5,4-6
|
04/24 19:45 |
25 |
Tigre Hank v Filip Peliwo
|
5-7,4-6
|
04/24 19:35 |
25 |
[298] Edan Leshem v John-Patrick Smith
[228] |
6-7,0-6
|
04/24 19:20 |
25 |
[426] Tobias Simon v Christopher Eubanks
[246] |
6-7,6-7
|
**Challenger - León**
**Velkommen til Challenger - León, en spændende tennisturnering, der samler verdens bedste spillere i den smukke by León, Guanajuato!**
Denne professionelle tennisturnering spilles på hardcourt-baner og er en del af Challenger-turen, der giver spillere mulighed for at optjene værdifulde ranglistepoint og forbedre deres spil.
**Turneringens højdepunkter:**
* En stjernespækket deltagerliste med både etablerede stjerner og lovende unge talenter
* Spændende kampe og fremragende tennismomenter
* Mulighed for at opleve talentfulde spillere på vej til toppen
* En festlig atmosfære med musik, mad og underholdning
Kom og vær vidne til højintensive dueller, fantastiske slagudvekslinger og den uforglemmelige spænding ved professionel tennis.
**Billetter:**
Billetter til Challenger - León er nu til salg. Sikre dig dit sæde til denne spændende begivenhed og oplev verdenselitens tennis fra første række.
**Datoer:**
Turneringen afholdes fra [startdato] til [slutdato].
**Sted:**
Club Campestre de León
Blvd. Campestre 1001, Jardines del Moral
León, Guanajuato
**Mere information:**
Besøg den officielle hjemmeside for Challenger - León for at få flere detaljer, herunder deltagerliste, tidsplan og billetmuligheder.
**Vi ses i León til en uge med fantastisk tennis!**